Astroloji Son Makaleler

2,5 YIL SÜRECEK OLAN SATÜRN DÖNGÜSÜ ve BURÇLARA ETKİSİ

Tarafından yazılmıştır admin

Karmanın Efendisi Satürn yay burcundan çıkıp oğlak burcundaki 2,5 yıllık uzun ve sancılı serüvenine başlıyor. 20 Aralıkta başlayacak döngü 17 Aralık 2020 yılında sona erecek. Oğlak burçlarını ve 1959-1962 ve 1988-1991 yılları arasında doğan Satürn oğlakları 1. Dereceden etkileyecek. Satürn karmanın efendisidir. Bizi zorluklarla karşılaştırır, olgunlaştırır. Satürn hayatımıza girmeden önce hayatımızdaki kişiler Satürn’den sonra bize yabancı olabilir. Hayatımızın en önemli döngüsüdür. Herkes Satürn sayesinde hak ettiğini yaşar.

Koç burcu: Satürn 10. evinizdedir. Burası en başta kariyer ve çalışma evinizdir. Bu dönemde elde edilecek statü ciddi sorumluluklar getirir, eğer yanlış yöne saparsak dönem bitince bunun bedelini ağır öderiz. Ciddi bir gözden düşme söz konusu olabilir, görevden alınabiliriz.

Bu dönemde genel yaşam standartlarımız yükselebilir. Toplumca hatta dünyaca tanınacak statüye sahip olabiliriz. Evlilik söz konusu olabilir, çocuk sahibi olabiliriz.

Boğa burcu: Satürn 9.evinizdedir. Bu dönem Satürn’den faydalanabilirsek mesleğimizde başarı sağlayabilecek eğitimlere başlayabiliriz. İyi bir iş teklifi alabiliriz ve terfi edebiliriz. Mesleğimizle ilgili ekstra eğitimler alabiliriz. Yurtdışı gündeme gelir. Büyük ticarete atılabilir ya da işimizi daha büyük bir mekana taşıyabiliriz ama bunları hak etmenin kolay olmadığını görürüz. Bir sınavdan ya da zorlu bir eğitimden geçebiliriz. Yetkili ve önemli insanlarla tanışabiliriz bize çok değerli katkılar sağlarlar. Yakınlarımız eş, dost, aile vs. ile yabancılaşmalar yaşayabiliriz. Hayata bakışımız değişir, keskinleşir ve taviz vermeyiz. Bu konuda uzun süreli olaylar yaşayabiliriz. İş dolayısıyla çok çeşitli yerler gezeriz ve felsefemiz değişir.

İkizler burcu: Satürn 8. Evinizdedir. Burası borç, yatırım, eş vs. gibi kişilerden gelen maddi imkan veya borç evidir. Bu dönemde ödenecek borç eş gibi bir yakından dolayı olabilir. Cinsellikle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Cinsellikten uzak kalabiliriz ya da cinsellikle ilgili hastalıklarla uğraşabiliriz. Gizli düşmanlarımız varsa bize maddi ve manevi zararlara uğratabilirler. Bu dönemde hayata küsebilir, elden ayaktan çekilebilir adeta ruh gibi yaşayabiliriz. Duygusal, ruhsal tecrübeler yaşayabiliriz. Mahkeme ile uğraşabiliriz.

Yengeç burcu: Satürn 7. Evinizdedir. Her türlü ilişki, ortaklık, anlaşma, arkadaşlık, aşk ve evlilik evidir. Dolayısıyla bu alanlarda ciddi tecrübelere hazırlıklı olmalıyız. Burası açık düşmanlık alanıdır. Ayrıca açık çatışma, kavgalar yaşayabiliriz. Aşkta ve evlilikte bazı üzüntüler yaşayabiliriz, ayrılık, ihanet olabilir. Bu dönemde ciddi düşmanlıklar ortaya çıkabilir demiştim, bazen en büyük düşmanımızın kendimiz olduğunun farkına varabiliriz. Kendimizin olgunlaşmamış özelliklerini görürüz artık bu döngüden kendimiz olarak mı başka bir ben olarak mı çıkarız bilemem. Olumlu anlamda bir evlilik yapabiliriz. Evliliğimiz bize sorumluluklar yükler. Bu dönemde yapacağımız evlilik bize mutsuzluk getirir.

İşte ortaklık, yönetim çekişmesi yaşanabilir. Yalnız iş kurmak akıllıca olabilir. Bu dönemde davalık olabilir ya da birilerini verebiliriz.

Aslan burcu: Satürn 6. Evinizdir. Burası sağlık, iş, çalışma ve günlük hayat evidir. Mesela işten çıkartılabiliriz. Uzun süre işe giremeyebiliriz. Otoritenin sıkıcı ve bencil tutumu rahatsız edebilir. Ortaya kronik bir rahatsızlığımız çıkar. Olumla anlamda çalışmalarımız ciddi bir boyut taşır, çalışmalarımızın meyvesini alırız. Daha iyi bir işe girebiliriz. Sağlıklı yaşamak için diyete başlarız ve sağlıklı besinlere yöneliriz. Akrabalarla ilişkilerimiz olumlu ya da olumsuz etkilenir.

Başak burcu: Satürn 5. evinizdedir. Sosyal hayatın inceldiği, başka sorumluluklardan dolayı sosyal hayatı ihmal edebileceğimiz bir dönemin başladığını gösterir. Çocuklarımız ya da eşle ilgili sorunlarla uğraşabiliriz. Mutlu, neşeli halimiz azalır, ciddi meselelerle uğraşıp neşeli olmayı bir kenara bırakabiliriz . Dostluk arkadaş çevresi ile zararlar meydana gelebilir. Burası her şeyden önce aşk evidir. Var olan ilişkimizi ciddi boyuta taşımak isteriz. Sevgilimizden darbe alabilir ya da biz ihanet edebiliriz. Sevgilimiz, eşimizle ilgili ekstra sorumluluklar üstleniriz. Sanatla ilgili çalışmalar yapabiliriz. Bir hobimizi mesleğe çevirebiliriz. İş sahibi isek önemli zorluklar yaşayabilir ve zorlukları atlattıktan sonra işini daha yükseltip yolumuza devam ederiz. Borçlarımız varsa bizi çok bunaltır, hayatımız çekilmez hale gelebilir.

Terazi burcu: Satürn 4. evinizdedir. Burada özellikle ev, yuva, aile ve iş alanı etkilenir. Bir yakınımız, bir aile büyüğümüzün sağlığı ile ilgilenmek durumunda kalabiliriz. İş yaşantısındaki değişiklik ev yaşantısını etkiler. Ailemizden gelen baskılar ve sorumluluklarla bunalabiliriz. Satürn bu evde rahat değildir, kişiyi de huzursuz eder. Evde iş yapabiliriz, işimizi evde devam ettirebiliriz. Eşle ilgili maddi manevi yükümlülükler moralimizi bozar, huzurumuzu kaçırır. Ev, arsa vs. yatırıma yönelebiliriz. Miras alabiliriz. Aile üyemizde azalma olur ve bu bizde mutsuzluk, yalnızlık hissi yaratır.  Hastalık vb. nedenlerden eve kapanıp kalabiliriz.

Akrep burcu: Satürn 3. evinizdedir. Bu evdeki etkilerini kardeşler, kısa yollar, eğitim, iletişim, komşu, arkadaş, aile alanında yasarız. İşte ilerlemek için kurs, eğitim, seminer gibi aktivitelere katılırız veya biz kendimiz bu tür aktiviteler verebiliriz.

Kardeşlerle ilgili ciddi olaylar yaşanabilir. Bilgimizi derinleştirecek ciddi çalışmalar yapabiliriz. Hayata karşı düşüncelerimizde değişimler yaşanabilir. İşimizde çevremizde iletişimimiz yoğunlaşabilir veya aksine azalabilir. Kontrat imzalarken dikkatli olunmalıdır. Bu dönemde kısa seyahatler iş konusunda yapılabilir. Yakınlarımızla küskünlükler yaşayabiliriz. Aksilikler yakamızı bırakmayabilir. Negatif konuşmalar yapabiliriz.

Yay burcu: Satürn 2. evinizdedir. Burada Satürn bizi maddi konularda sıkıntıya sokar, engeller. Bugüne kadar yaptığımız maddi birikimlerimizi yatırıma dönüştürebiliriz. Maddi değerlerimizi daha kazançlı bir hale sokabiliriz. Beklenmedik masraflar bizi sıkıştırabilir. Ek işlere yönelebiliriz. İş kurabiliriz. Kendimizi maddi anlamda çok sıkabiliriz. Çok çalıştığımız halde az kazanabiliriz. Miras veya kendi çabalarımızla mal mülk sahibi olabiliriz. Devlet yoluyla mal sahibi olabiliriz.

Oğlak burcu: Satürn 1. Evinizdedir. Transit Satürn 1. evinize girince daha çalışkan, ciddi ve sorumluluk sahibi oluruz. İçe kapanabiliriz. Etrafımıza duvar örer ve kimsenin girmesine izin vermeyiz. Bazı hastalıklarımız ortaya çıkar ve bunlarla uğraşmak zorunda kalabiliriz. Kendimizi mutlu etmek için sorunlardan kurtulmaya çalışırız. Hastalığımız bizi fiziksel sorunlarla uğraştırır. Fiziksel sakatlanma geçirebiliriz. Satürn bizi köşeye sıkıştırır, yanlışlarımız su yüzüne çıkar ve yüzleşmek zorunda kalırız. Hayatımızda köklü değişiklik yapmak zorunda bırakılırız. Bunlar bizim önceden attığımız yanlış adımlardan ya da dış etkenlerin getirdiği şanssızlıklardan ortaya çıkar. Olumlu anlamda hayatımızdaki daralma, kısıtlanma bizim yanlışlarımızı görmemize, bundan sonra daha gerçekçi, mantıklı ve doğru olmamızı sağlar. Sonuçta 1. evde iken ne yasarsak yaşayalım bunlar bizim hayatımızı kökünden, en derinden etkiler. Yaşlılardan öğütler alırız. Stres nedeniyle çok hızlı kilo verebiliriz. Uyku sorunları yaşanır. Eski davranışlarımızı bir kenara koyar, daha olgun davranırız. Eski çevremizi ayıklarız, bize engel olan kişileri hayatımızdan çıkarır, yeni bakış açımıza uygun kişileri hayatımıza katarız. Yaptığımız işte sorumluluk alırız, saygınlığımız artar. Sıkıntılarımız bizi kolayca bırakmaz, yere yıkar. Ancak Satürn etkisi kalktığında yani 2,5 sene sonra ayağa kalkar, yeni düzenimizle kaldığımız yerden devam ederiz.

Kova burcu: Satürn 12. evinizdedir. Burası Satürn için zorlayıcı bir yerdir. Korkularımız vardır ama bunlarla yüzleşmek zor gelir. Ruhsal dünyamız içinden çıkılmaz bir hal alır. Bunlardan kurtulmak için çaba sarf etmeli, hayatı ve kendimizi olduğumuz gibi sevmeyi öğrenmeliyiz. Yalnızlık ve depresyona kaptırırsak kendimizi, tedavi almak kaçınılmaz olur. Dikkat edin olayları değil aklınızı büyütmeye çalışın, kendi içinize odaklanmayın. Ayrıca bu dönem daha önce yapılan yanlış işlerden dolayı hapis durumu oluşabilir, Dikkat!

Balık burcu: Satürn 11. evinizdedir. Burası dostluk, arkadaşlar, idealler evidir. Bu konularda işler incelir ve keskinleşir. Dost görünen kişilerden darbe görür, ihanete uğrarız, yaşça büyük insanlardan yardım alırız. Amaçlarımız, hayallerimiz değişir. Bu dönemde yakınlarımızdan ciddi saldırganlık görebiliriz.

Astrolog Tuğba Başaran

https://www.instagram.com/basaran_tuuba/

Yazar Hakkında

admin

%d blogcu bunu beğendi: