Son Makaleler Teknoloji

ANASAYFANIZ İÇİN PROFOSYONEL WEB TASARIMI OLUŞTURMA

Tarafından yazılmıştır admin

Bir web sitesi ana sayfası oluştururken, ilk gösterimlerin gerçekte her şey olduğunu unutmayın. Sitenizdeki diğer sayfalardan çok, ana sayfanızın profesyonel Web tasarımı ziyaretçilerin işletmenizle ilgili birkaç temel soruyu cevaplamasına yardımcı olmalıdır.

Ziyaretçileri ana sayfanıza getirmek yalnızca savaşın yarısıdır. Etkili olabilmeniz için, ana sayfanızın profesyonel Web tasarımı da “ziyaretçiyi tutan” olmalıdır. Bu da ziyaretçileri sadık kalmaya ve harekete geçmeye teşvik etmelidir. İster kendiniz bir web sitesi oluşturun veya profesyonel bir Web tasarım şirketi ile çalışın, ana sayfanızı uzun soluklu ziyaret edilebilir bir başarı haline getirmek için yapabileceğiniz birkaç adım vardır.

 Logo Tasarımı Ekle

Küçük şeyler profesyonel Web tasarımında büyük fark yaratabilir ve bu kesinlikle ana sayfanıza bir logo tasarımı eklemeyi gerektirir. Profesyonel bir Web tasarım şirketi, marka kimliğinizi güçlendiren ve müşteri güvenini artıran özelleştirilmiş bir logo tasarımı oluşturmak için sizinle birlikte çalışabilir. Bu logo da görüntüler için birkaç dosya formatında üretilmelidir (.JPG, .EPS ve .TIF) böylece yeni marka logonuzu Web tasarımında veya baskı pazarlama materyallerinde kullanabilirsiniz.

 Kendini tanıt

Ziyaretçilere kendiniz hakkında bilgi vermeniz ve bunu hızlı bir şekilde yapmanız gerekecektir. Bir ziyaretçi ana sayfanıza girer girmez, zaman akmaya başlar. Profesyonel Web tasarımınız onlara istedikleri bilgiye doğrudan işaret etmezse, Web tasarımınıza ve şirketinize olan ilgisini kaybedebilirler. Bunu başarmanın en popüler yolu  profesyonel web tasarımınızın başlık kısımlarında “Hakkımızda” sayfasını eklemenizdir.

 Sayfadaki Kaydırmayı Minimuma İndirin

Burada profesyonel Web tasarımı baskı tasarımından ipucunu alır. Tıpkı bir gazetenin büyük başlıklarının üst kısmında olması gerektiği gibi profesyonel Web tasarımınız, en uygun bilgileri, bir ziyaretçinin görüntülemek için kaydırmaya başlamasının üzerinde olması gereken yere yerleştirmelidir. Web tasarımınızın gerektirdiği daha fazla kaydırma, ziyaretçinizin kalma olasılığını azaltır.

 Uyumluluk Testi

Bir web sitesi ana sayfası oluştururken, Internet Explorer®, Netscape® ve Mozilla® gibi tüm tarayıcıların eşit yapılmadığını unutmayın. Profesyonel Web tasarımınızı basit tutmak, olası en geniş kitleyi yakalamanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, web sitenizi birden fazla tarayıcıdan denemeniz gerekecektir.

 Düzenli Güncelleme

İhtiyaçlarınızı karşılayan bir web sitesi ana sayfası oluşturduktan sonra, bunu bir süre bırakmanız cazip olabilir. Tekrar düşünün -“kırılmasa, düzeltmeyin” kuralları profesyonel Web tasarımı için geçerli değildir. Sitenizin profesyonel Web tasarımının ziyaretçileri ve arama motorlarını daha fazla kazanmak için düzenli olarak değiştirilmesi ve güncellenmesi gerekir.

 Tanınmayı Teşvik Et

Orta derecede yapılırken ana sayfa, müşterilerinizden ve endüstrideki akranlarınızdan aldığınız ödülleri ve tanımayı temsil eden küçük grafikleri görüntülemek için iyi bir yer olabilir. Bir web sitesi ana sayfası oluştururken bu grafikleri ekleyerek, ziyaretçileri zamanlarına layık meşru bir işletme olduğuna ikna ederek profesyonel Web tasarımınızı güçlendirebilirsiniz.

Ana sayfanıza bağlı olan bu kadar çok şeyi doğru yapmak önemlidir. Kendiniz bir web sitesi ana sayfası oluşturmaya veya profesyonel bir Web tasarım şirketiyle çalışmaya hazır olduğunuzda, ziyaretçileri sadık kalmaya teşvik eden profesyonel bir web tasarımı için bu basit önerileri hatırlayın.

Yazar Hakkında

admin

%d blogcu bunu beğendi: