UP Watch

Bir kez kullanıldıktan sonra çöpe atılan bezdir.

Bebek bezini kim icat etti?

İlk bebek bezi 1950 yılında Marion Donovan tarafından Amerika’da icat edildi.

Marion Donovan

Bebek bezinin öyküsü

Marion Donovan kirli çocuk bezlerinin ve çarşafları yıkamaktan bıkmıştı. 1946 yılında plastikduş perdelerini ve dikiş makinesini kullanarak sızdırmaz çocuk bezi örtüsü yaptı. 1950 yılında, tek kullanımlık çocuk bezini icat etti. Bu bez, plastik kaplı kumaştan yapılmıştı. Donovan, kağıttan tek kullanımlık çocuk bezi de yaptı fakat bu icadına kimse ilgi göstermedi.

1956 yılında Victor Mills, torununa bakıyordu ve bez değiştirmekten nefret ediyordu. Şirketi yeni bir kağıt fabrikası satın almıştı. Mills emici çocuk bezleri yapmaya karar verdi ve bunun sonucunda Mills’in şirketi dünyanın en büyük çocuk bezi üreticisi olmuştur.

Çocuk bezleri nasıl çalışır?

Tek kullanımlık çocuk bezleri, plastik astarlı kağıt topaklarından yapılır. Kağıt topakları genellikle suyu emdiğinden jele dönüşen özek kristaller içerir. Bebek bezi ıslandığında, sıvıyı vücuttan emer ve rahatsız edici pişik oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Çocuk bezleri kullanıldıktan sonra çöpe atılır.

 

İLK BEBEK BEZİ, İCADI, TARİHİ GELİŞİMİ https://i1.wp.com/bilgikapsulu.com/wp-content/uploads/2017/08/bebek-bezini-kim-icat-etti.jpg?fit=359%2C487https://i1.wp.com/bilgikapsulu.com/wp-content/uploads/2017/08/bebek-bezini-kim-icat-etti.jpg?resize=150%2C150adminGüncelKim KimdirTarihçebebek bezi nedir,Bebek bezini kim icat etti,Bebek bezini kim keşfetti,Bebek bezinin öyküsü,Bebek bezinin tarihi,Çocuk bezleri nasıl çalışır,ilk Bebek bezi,Marion Donovan,Victor MillsBir kez kullanıldıktan sonra çöpe atılan bezdir. Bebek bezini kim icat etti? İlk bebek bezi 1950 yılında Marion Donovan tarafından Amerika’da icat edildi. Bebek bezinin öyküsü Marion Donovan kirli çocuk bezlerinin ve çarşafları yıkamaktan bıkmıştı. 1946 yılında plastikduş perdelerini ve dikiş makinesini kullanarak sızdırmaz çocuk bezi örtüsü yaptı. 1950 yılında, tek kullanımlık çocuk...Bilim Sağlık Yaşam Teknoloji Güncel ve daha fazlası