Bilim Nedir Sağlık Son Makaleler

CİNSİ SAPIKLIKLAR

Tarafından yazılmıştır admin

Cinsel isteğin yerine gelmesi için tabiatın kurduğu bir düzen vardır. Bu isteğin, tabiatın düzenine aykırı yollardan gidi­lerek gerçekleştirilmesi ruhsal bozuklukların, yanlış eğitimin ve kötü alışkanlıkların sonucudur.

Günümüzde görülen aykırı cinsel arzuyu yerine getirme şekilleri şöyle sıralanmaktadır.

Onanizm : Onanizm, cinsel isteği kendi kendine yerine getirme demektir. Freud’a göre çocukların meme emişlerinde bile cinsel bir zevk duyma vardır. Çocuklar çoğunlukla 12 yaşından sonra onanizme alışırlar. Genellikle cinsel organlarıyla oyna­yarak isteklerini giderirler. Ancak bu alışkanlık birkaç yıl içinde yavaş yavaş terkedilir. Ve normal birleşme imkânlarının doğma­sıyla tamamen ortadan kalkar. Ancak bu alışkanlık bazı kimseler­de ise ihtiyarlık devresine kadar devam eder. Yapılan araştırmalar ruh hastalarının onanizme çok erken başladığını ve bu alışkanlık­larından ileri yaşlarda da vazgeçemediğini ortaya koymuştur. Onanizme kapılanlar, her türlü birleşme imkanı oka bile bu alış­kanlıklarını bir türlü bırakamazlar.

Narsisizm : Narsisizm, onanizmin bir başka şeklidir. Bu kendi yüzüne ya da kendi vücuduna aşık olmak ve cinsel iste­ğini bu şekilde gidermektir. Bu sapıklık özellikle kadınlarda daha çok olmakla birlikte her iki cinste de görülür.

Hemen herkes kendini güzel bulur. Ama narsistlerde bu his o derece ileridir ki kendini seyrederken şehvete gelirler.

SAĞLIKSIZ DAVRANIŞLAR

Fetişizm : Fetişizm, sevdiği insanın vücudunun bazı bölgelerini, kullandığı bazı eşyaları görmek, onlara dokunmak, onları hayal etmek suretiyle şehvete gelmektir.

Normal olarak her insanda, karşıt cinsin vücudunun bazı kısımlarını görmekle ya da hayal etmekle cinsel istek doğar. Fe­tişistte ise bu duygu çok daha kuvvetlidir. Belli bir vücut bölgesi­ne ya da eşyaya karşı aşın bir istek vardır. Hoşlandığı ve şehvet arzusu duyduğu şeyi diğerlerinden üstün tutar. Bazen bir topuk, bir el, bazen boyalı bir dudak, yeşil bir göz bu türleri adeta de­lirtmeye yeter.

Fetişistler sevdikleri bir eşyayı görmekten, hatta onları koleksiyon yapmaktan büyük bir zevk duyarlar. Böyle bir şeyi elde etmek için hırsızlık bile yaptıktan olur.

Eksibisyonizm : Bu tam anlamıyla bir garip hastalıktır. Bu hastalığa yakalananlar cinsel organlarını karşı cinstekilere gös­termekten adeta bir zevk duyarlar. Bu daha çok erkeklerde görülen bir sapıklıktır

Mazohizma : Mazohizma, eziyet ve ızdırap çekmekten zevk almak ve şehvet duymak demektir. Mazohist, hakaretten, dövülmekten ve acıdan hoşlanır. Kimisi de dayak yemedikçe, cinsel birleşmeden hiç bir tat almaz. Bu türden olanlar için zalim bir aşık şehvetin ta kendisidir. Erkek mazohistler kadından tek­me, tokat yemekten, kendilerine hakaret ettirmekten zevk alır­lar. Mazohistler daha çok kadınlar arasında görülür, kocasını bile­rek ve isteyerek sinirlendiren, dayak yemek için adeta elinden ge­leni yapanlar vardır.

Homoseksüalite : Homoseksüalite erkeğin erkekle, kadının kadınla sevişmesi demektir. Bunların bazıları her iki cins­ten de hoşlanır. Yani homoseksüel bir erkek hem bir erkekle hem de bir kadınla sevişmekten zevk alır. Bunların bazıları ise sadece erkekle sevişmekten zevk alırlar, kadınlarla hiç bir ilgileri yoktur.

Kadından yoksun bir yaşama zorunluğu homoseksüelliğe alışmak için başlıca sebep olarak görülmektedir. Pek çok erkeğin bir arada yaşadığı, çevrede kadının olmadığı ve yaşam şartlan sı­nırlı olan toplumlarda aynı cinse karşı arzu duyma özelliği belirir. Bu alışkanlıklar çoğu zaman geçicidir. Bur kadın bulunca cinsel hayat normale döner. Ancak bazı durumlarda bu hal ömür boyu süren bir sapıklık olarak kalır.

Sadizm : Sadizm, karşısındakine eziyet etmekten şehvet duymaktır. Sadist kişi işkence etmekten zevk alır. Birçok erkek­te bu duygu bulunmaktadır. Kadını çimdiklemekten, ısırmaktan yani canını acıtmaktan zevk duyarlar. Dayak atan, sev­diği kadını sigarayla yakan, yara açan sadistler de vardır.

Yazar Hakkında

admin

%d blogcu bunu beğendi: