Astroloji Son Makaleler

JÜPİTER’İN 1 YIL BOYUNCA BURÇLARA ETKİLERİ

Tarafından yazılmıştır admin

Merhaba ,

Şans ve bolluk bereket gezegeni Jüpiter 11 Ekim 2017’de Akrep Burcu’na geçti. 8 Kasım 2018’ e kadar burada kalacak. Jüpiter Akrep’in burçlar üzerindeki etkilerine bakalım

Koç Burcu

Akrep 8.evinizde bulunuyor, yani transit Jüpiter 8.evinizde 1 yıl kalacak. 8.ev eş, ortağın parası, banka, sigorta, burs, nafaka gibi başkalarından gelen paraları ifade eder. Jüpiter Balık’daki Neptün ile çok iyi açı yapacak, oğlaktaki Satürn ile de olumlu açı yapacak. Neptün Jüpiter etkisinde rehavet, tembellik yapmak, rahat davranmak isteyebilirsiniz. Çok fazla rehavete kapılmayın derim. Jüpiter Satürn açısıyla kariyerinizde yükselmek için hamleler yapabilirsiniz . Emeklilik için başvuru yapabilirsiniz, sigorta için görüşmelerde bulunabilirsiniz. Mayıs 2018’de Uranüs Boğa Burcu’na geçince bambaşka bir durum ortaya çıkacak. Farklı bir iş yapabilirsiniz. Farklı kariyer ve iş için olumlu zaman olduğunu söyleyebilirim ama acele etmeyin derim. Ayrıca 8.ev sağlık ,operasyon gerektiren durumları ifade ettiğinden sağlığınızla ilgilenebilirsiniz. Sağlığınıza şifa katabilirsiniz.

Boğa Burcu

Akrep 7.evinizde. Transit Jüpiter 7.evinizde ilerleyecek anlamındadır bu. İlişkiler alanınız hareketleniyor. Yeni insanlar hayatınıza girecek, sosyal alanınız hareketlenecek. Sosyal olmaya önem verin, kımıldayın biraz yerinizden. Neptün/Jüpiter açısı insanlarla ilişkilerinize güzellikler katacaktır. Uranüs’ün Mayıs’da Boğa Burcu’na geçmesi ile köklü değişiklikler yapacaksınız. Çevrenizi şaşırtacaksınız. Satürn’ün Oğlak Burcu’na geçmesi ile kariyer alanınızda büyüyecek, yükseleceksiniz. Daha kurumsal bir konuma geçebilirsiniz. Terfi edebilirsiniz. Güzel bir iş ortaklığı yapabilirsiniz. Jüpiter 7.evinizde ilerlerken hayatınıza yeni biri girebilir. Aşık olabilirsiniz. Aşkı yasamak için harika fırsatlar önünüze çıkacak. Evlilik teklifi alabilir, evlenip yuva kurabilirsiniz. Evli olanlar için ise bebek müjdesi gelebilir.

İkizler Burcu

Transit Jüpiter 6.evinizde. 1 yıl boyunca çalışma, iş, iş yeri, sağlık, akrabalar ve bakım evinizde deneyimler yaşayacaksınız. Transit Neptün kariyer alanınızda olumlu açı yapıyor, iş hayatında güzelliklerle karşılaşacaksınız. Bazı sorunlar kendiliğinden düzelecek. Yöneticilerinizle aranız iyi ya da daha iyi olabilir bu süreçte. İsteklerinizin yerine getirileceği güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Sağlık, bakım alanında şanslar elde edeceksiniz. Bir sağlık sorununuz varsa, şifa bulacaksınız. Yaşam kaliteniz yükselecek bu dönem. Öte yandan akrabalarınızla ilişkileriniz gergin olabilir; aranızda kıskançlık, dedikodular, hasetlik yaşanabilir. İş, gündelik hayatınızda keyfiniz yerinde olacak. Yorulmadan daha rahat çalışabilirsiniz. Yeni işe girmek isteyenler için istedikleri gibi bir iş fırsatı çıkabilir. Satürn etkisiyle miras, mal, mülk, akraba, kurum üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Aile desteğiyle, mülk sahibi olabilir ya da sigorta üzerinden kazanç elde edebilirsiniz. Satürn ayrıca cinsellik konusunda sizi eğitecek; bu konuda bilinç, deneyim, düzen ve kalite katabilir hayatınıza. Jüpiter ayrıca para alanında size şanslarını sunacak.

Yengeç Burcu

Transit Jüpiter 2018 sonuna kadar 5.evinizde olacak. Akrep de su grubu burç olduğundan sizi destekleyecektir. 5.ev her şeyden önce şans evidir. İşlerinizin kolaylaşacağı, zoru kolaya çevireceğiniz bir yıl sizi bekliyor. 5.ev ayrıca ün, tanınma, çocuk, aşk, sosyallik evidir. Jüpiter bu konularla ilgili şans v fırsatları önünüze çıkaracaktır. Çocuk sahibi olmak isteyenler için iyi bir yıl. Aşk konusunda birçok şans ve fırsatta çıkacak karşınıza. Hayatınıza derin, özel bir ilişki girebilir. Bu kişiyle evlilik yolunda da ilerleyebilirsiniz. Ama Satürn’ün ilişki alanınızda olması bu konuda önemli sınavlar da verecek olduğunuzu gösteriyor. İlişki ayakta kalırsa, uzun yıllar devam edebilir. Devam etmez ise bu konuda olgunlaşır ve ne isteyip ne istemediğinizi anlarsınız. Neptün dost Balık’da ilerlerken, size koruyucu kalkan olacaktır. Zor dönemlerde korunduğunuzu göreceksiniz. Negatif durumlarla karşılaştığınızda ‘şansım bana yardım etti’ diyebilirsiniz. Jüpiter ve Neptün sayesinde büyümek, yükselmek için fırsatlar önünüze çıkacak. Daha geniş bir çevreye adınızı duyurabilirsiniz. Bir hobiye gönül verebilir, kurs ya da eğitim alabilirsiniz. 5.ev ayrıca lüks evidir. Hayatınıza daha lüks ve konfor girecektir. Bu yılın ana teması sizin için ‘ilişki sınavları’ olacaktır.

Aslan Burcu

Transit Jüpiter 2018 boyunca, 4.evinizde yer alacak. 4.ev yuva, aile, ev, başlangıç ve sonlarla ilgilidir. Jüpiter ev ve aile alanında size şanslar sunacaktır. En başta da maddi fırsatlar sunar. Neptün Balık 8.evinizde gezerken yani miras, yatırım, vergi evinizde ilerlerken bu konuda şanslar sunabilir, sizin ve ailenizin maddi kaynaklarınızı büyütebilir. Ailenizin desteğiyle ev, araba ya da arazi satın alabilirsiniz. Evinizde konfor ve lükse sahip olabilirsiniz. Eşyaları yenileyebilirsiniz. Bazen de evde tembellik yapmak için fırsatlar yaratabilirsiniz. Ailenize yeni bir üye katılabilir. Belki bir bebek müjdesi gelebilir. Satürn etkisiyle iş ve çalışma hayatınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Satürn 6.evde gezerken işsiz kalabilir ya da işte sorumluluklarınız artabilir. İş değişikliği yapabilirsiniz. Bu yıl ağırlığınız ev ve iş arasında olacaktır. Uranüs etkisiyle iş ve kariyer alanınızda radikal bir değişim gerçekleşebilir. Kiminiz hayatınızda eski kariyere veda yeni kariyere başlangıç yapabilir. 6.ev ayrıca sağlık evidir. Sağlık nedeniyle işten ayrılabilirsiniz. Sağlığınızla ilgilenmeniz gerekebilir. Kronik bir hastalık nüksedebilir ama Neptün etkisiyle şifa bulacaksınız.

Başak Burcu

Transit Jüpiter 3.evinizde. 3.ev; düşünce, fikir, eğitim, iletişim, hobiler, medya, reklam, yakın akrabalar, kısa seyahatler, kardeşler ile ilgili alanlardır. çevre ilişkilerinizi aktifleştirebilirsiniz, eski arkadaş veya yakınlarınızla görüşebilirsiniz bu süreçte. Komşuluk ilişkileriniz gelişir. Hayat kaliteniz yükselir. Ev ya da araba alabilirsiniz. Hobilerinize eğilebilir, eğitim, kurs gibi eğitici faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Bu geliştirdiğiniz hobiyi mesleğe dönüştürebilir, kazanç sağlayabilirsiniz. Yani geliştirdiğiniz beceriyi mesleğe çevirebilirsiniz. Kardeşler, kuzenlerle aranız bozuksa, aranızı iyileştirebilirsiniz. Transit Neptün Jüpiter ile olumlu açı yapıyor. Bunun sonucunda ‘ruh eşim’ diye tanımlayabileceğiniz bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Çünkü Akrep ve Balık Burçlarından etkiler alacaksınız, bu da derin aşk demektir. Kalıcı bir aşk yaşayabilirsiniz ama bu ilişki sizi zorlayacaktır. Sorumluluk gerektiren bir ilişki olacaktır bu. 2018’in sonlarında ilişki ile ilgili zorlu koşullar yaşayabilirsiniz. Uranüs’ün Mayıs’da Boğa Burcu’na geçmesi ile zorlu ama kalıcı bir aşka imza atacaksınız.

Terazi Burcu

Transit Jüpiter 2.evinizde. 2.ev her şeyden önce para evidir. Tüm maddi kaynakları yönetir. Parasal kaynaklarınızın artacağını söylemeliyim, mevcut işinizde daha fazla kazanacaksınız. Alacak vs alabilirsiniz. Borç ödemeleriniz kolay olur. Sigorta, prim, tazminat vs bir şeye başvurabilirsiniz. Neptün transiti Jüpiter’le olumlu açı yaptığından iş ve çalışma alanınızda parasal destek alacağınızı gösteriyor. Ailenizi güçlendirecek imkanlar bulabilirsiniz. Emekli maaşı alıp eve yönelebilirsiniz. Sağlığınıza para harcayabilirsiniz. Mayıs’ da Uranüs’ün Boğa Burcu’na geçmesi ile mülk sahibi olabilirsiniz. Yeni ve köklü bir parasal kazanca yönelebilirsiniz. Evlenebilir ve eşinizin maddi kaynaklarını kullanabilirsiniz.

Akrep Burcu                                                     

Sizi ilginç bir yıl bekliyor. Transit Jüpiter 1.evinizde. 1 yıl boyunca şanslı olacaksınız. Gayretinizle fırsatlar elde edeceksiniz. Pozitif olacak, kişisel imajınıza önem verecek belki de tarzınızı değiştireceksiniz. Neptün olumlu açısı ile hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Sahaya atılıp ün kazanabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili de olumlu bir süreç bu. Belki bir sağlık sorunundan kendiliğinden kurtulacaksınız. Bu dönemde iş kurmak isteyebilir ya da mevcut işinizi büyütmeye karar verebilirsiniz. Sosyal hayatınız canlanacaktır. Ama ilişkilerde dikkat etmelisiniz. Uranüs Mayıs’da Boğa Burcu’na geçtiğinde ani kararlar alabilirsiniz. İlişkiye olan bakış açınız değişebilir. Kendinizi özgür hissedebilirsiniz. Neptün ve Jüpiter’in etkisi ile güzel bir aşk yaşayabilirsiniz. Maddi açıdan rahatlayacaksınız. Mal mülk alabilir, çevrenizi değiştirebilirsiniz. Yeni bir ev alıp tadilat işleri yaptırabilirsiniz. Girişimci yanınız ve sosyalliğiniz artacaktır.

Yay burcu

Jüpiter 12.evinizde. 12.ev ruhsal alem bilinçaltı, geçmiş anılar gizli düşmanlar, hapishane, bela ve gizli şans evidir. Böyle olunca bilinçaltı temizliği yapmanız şahane olur. Kötü travmaları bırakıp, egolardan arınabilirsiniz. Ruhsal ve manevi şifaya ulaşabilirsiniz. İlham yaratıcılık bu dönemde üst düzeyde olur. Çeşitli iş ve projelerin hazırlığına girişebilirsiniz. Seyahatler yapabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Gittiğiniz yerlerde ün, başarı kazanabilirsiniz. İlerde size faydası dokunacak maddi bir yatırım yapabilirsiniz. Gözlerden uzak, gizli bir aşk yaşayabilirsiniz. Uzak bir ülkede evlilik kararı alabilirsiniz. Mayıs 2018’de Uranüs’ün Boğa Burcu’na geçmesi ile çalışma hayatınız, günlük işleriniz değişime uğrayacaktır.

Oğlak Burcu

Satürn’ün burcunuza girmesi önemli bir gezegen olayıdır. Hayatınızda köklü değişiklikler olacaktır. Jüpiter 11.evinizde ilerleyecek. 11.ev idealler arkadaşlıklar, sosyallik, organizasyonlar, toplumsal hareketler gruplarla yapılan işlerdir. İdeal ve isteklerinizi düşünüp buna uygun adım atın. Meslek edineceğiniz işle ilgili eğitim alabilirsiniz. Dost ve arkadaşlar üzerinden deneyimler edinirsiniz. Bazı kişilerle yolları ayırabilirsiniz. Çevrenizdekilere dikkat etmelisiniz, ya da siz negatif davranırsanız sizden uzaklaşmalar olacaktır. Yeni bir düzen kuracaksınız. Kiminiz evlenerek kiminiz evden ayrılıp Yeni bir düzen oluşturarak. Uranüs’ ün Mayıs’da Boğa Burcu’na geçmesi ile yeni bir eve yerleşebilirsiniz. Uranüs sizin aşk hayatınızı, ilişkilerinizi etkileyecektir. Sürpriz bir hamilelik olabilir. Parasal güzel fırsatlar karşınıza çıkacak. Şans oyunları üzerinden ya da çocuğunuz vasıtasıyla kazanç elde edebilirsiniz

Kova Burcu

Jüpiter 10.evinizde olacak yıl boyu. 10.ev kariyer ve meslek evidir. Hayatın zirvesini gösterir. Mesleki kariyerde üne kavuşabilir, desteklenebilirsiniz. Hatalara karşı dikkatli olun. Hata yaptığınızda tam tersi olarak bir gözden düşüş yaşayabilirsiniz. Para eviniz hareketli. Bol kazanç gösteriyor. Yüksek maaş, prim sunulabilir. Kiminiz emekli olabilirsiniz. Satürn’ün 12.evinizde olması inzivayı da beraberinde getirecektir. Sağlığınıza önem vermelisiniz. Uranüs’ün Mayıs’da Boğa Burcu’na geçmesi maddi kaybı gösteriyor ayrıca yuva ve ev değişimini. Belki ev değiştirecek belki de evleneceksiniz.

Balık Burcu

Jüpiter 9.evinizde. 9.ev uzaklar, yurtdışı, yabancılar, yabancı diller, ticaret, hukuk, basın yayın, uluslararası işler alanımızdır. İş ve kariyer alanında terfi, tayin amacındaysanız hedefinize ulaşacaksınız. Neptün Jüpiter olumlu açısı bu konuda şans ve imkanlar getirecek. Uzaklardan ev alabilir, oraya yerleşebilirsiniz. Enteresan bir döneme giriyorsunuz. Kiminiz iş değişikliği yapacak kiminiz işi bırakabilir, emeklilik vs olabilir. Gerçek dostluklarınız kalacak, diğerleri gidecek bu dönem. Kimi bekarlar da evlenecektir. Resmi nikahı işaret ediyor Neptün açısı ile. Sezgileriniz güçlenecek, içinize doğanlar çıkacaktır. Planlamadığınız halde yeni bir çevreye girebilirsiniz. Yeni bir konuda uzmanlaşabilir, eğitim verebilir ya da eğitim alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta arkadaşlıklar olacak. En büyük zararı arkadaşım dediğiniz kişilerden görebilirsiniz. Bu deneyimle önemli bir hayat dersi alacaksınız.

Astrolog Tuğba Başaran
https://www.instagram.com/basaran_tuuba/

Yazar Hakkında

admin

%d blogcu bunu beğendi: