Son Makaleler Teknoloji

WEB TASARIMINDA SORULACAK SORULAR

Tarafından yazılmıştır admin

Birçok kişi işlerine yönelik bir web sitesi oluşturabilen bir Web tasarım şirketi bulmak için yola koyulsa da, bu web sitesi tasarımı estetik açıdan çok daha fazlasını içerdiğini anlayan çok az kişi vardır. Profesyonel bir Web tasarım şirketi seçerken, ziyaretçileri hem görünümü hem de işlevselliği ile etkileyen bir web sitesi tasarımı yaratmak için bir iş ortağı seçtiğinizin farkında olmalısınız.

Profesyonel bir Web tasarım şirketi seçip tuğla ve harç depolanacak bir inşaatçı olarak düşünerek, işi doğru yapmak için gerekli olan deneyimi, malzemeleri ve araçları olan birinin olmasını istersiniz. İşletmeniz için bir web sitesi hazırlamaya hazır olduğunuzda, başlamadan önce potansiyel Web tasarım şirketinize sormanız gereken birkaç soru vardır.

 Web sitesi tasarımı şablonlarını mı yoksa özel web sitesi tasarımı mı sunuyor musunuz?

Web sitesi tasarım şablonları ve özelleştirilmiş web sitesi tasarımı web sitesi oluşturmak için etkili bir yol olabilir, kullanmak için tercih ettiğiniz yöntem online hedefleri ve bütçenize bağlı olacaktır. Özel web sitesi tasarımı genellikle daha karmaşık web siteleri için gerekliyken, sınırlı işlevsellik gereksinimleri olan basit bir web sitesi web sitesi tasarım şablonlarıyla kolayca elde edilebilir. Web sitenizin tasarım ihtiyaçlarını ifade ettiğinizde özel olun ve profesyonel Web tasarım şirketinin işletmenizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri sağlayabileceğinden emin olun.

 Web sitesi tasarımının başlaması ve çalışması ne kadar sürer?

Bir web sitesi tasarımı oluşturmak, diğer herhangi bir iş projesi gibidir. Profesyonel bir Web tasarım şirketi bir zaman çizelgesi sağlamalı ve ona sadık kalmalıdır. Bütçeyle birlikte, zamanlama ihtiyaçlarınıza göre sıklıkla hangi Web tasarım paketinin seçeceğini belirler.

Web tarayıcı tasarımımı çapraz tarayıcı uyumluluğu için test eder misin?

Ziyaretçiler web sitenizin tasarımını çeşitli tarayıcılardan görecek, bu nedenle en popüler üç tarayıcı (Internet Explorer, Mozilla® ve Netscape®) arasında çapraz tarayıcı uyumluluğu testi yapmak için profesyonel bir Web tasarım şirketine ihtiyacınız olacaktır. Web sitenizin tasarımı internete ulaşmadan önce sorunları belirleyip çözerek, profesyonel Web tasarım şirketiniz web sitenizin mümkün olan en geniş kitleye ulaştığından emin olmanıza yardımcı olabilir.

Logo tasarımı sunuyor musunuz?

Bir şirket logosuna sahip olmak kimliğinizi belirlemenize, markanızı güçlendirmenize ve itibarınızı güçlendirmenize yardımcı olabilir. Web siteniz için özelleştirilmiş bir logo tasarımı oluşturup oluşturmadıklarını web barındırma şirketinize sorun ve bu logo tasarımını birkaç dosya formatında sunacaklarsa, çevrimiçi varlığınızı ve baskı materyallerinizi tutarlı bir şekilde tutabilirsiniz. (Zaten işletmeniz için bir logo tasarımınız var mı? Profesyonel Web tasarım şirketinize web sitenizin tasarımında kullanılıp kullanılamayacağını sorun.)

Web sitemin tasarımımda ne sıklıkla değişiklik yapabilirim?

Profesyonel bir Web tasarım şirketi, değişikliklerin bir web sitesi tasarımını taze tutmak için gerekli olduğunu bilmelidir, bu nedenle, ziyaretçiler ve arama motorları için cazip olmalaıdır. Web tasarım şirketinize değişikliklerin ne sıklıkta yapılabileceğini ve bu değişikliklerin nasıl uygulanacağını sorunuz.

Web sitemin tasarımı e-ticareti destekleyebilir mi?

Çevrimiçi veya şu an çevrimiçi ürünler satacaksanız, profesyonel Web tasarım şirketiniz e-ticaret hedeflerinizi desteklemelidir. İşletmenize bağlı olarak, ana sayfanızda basit bir Pay Pal® düğmesine veya çok fonksiyonlu bir e-ticaret alışveriş sepetine ihtiyacınız olabilir.

Web sitemin tasarımı arama motoru dostu olacak mı?

Web sitesi tasarımının belirli öğeleri, içeriğini değerlendirirken arama motorlarının “nasıl tepki vereceğini” etkileyebilir. Mesleki web tasarım şirketinize, bir web sitesi oluştururken semantik HTML ve Basamaklı Stil Sayfaları (CSS) gibi “temiz kodlama” teknikleri kullanıp kullanmadıklarını sorunuz. Arama motorları bu teknikleri olumlu görür ve bu da sıralamalarını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Web tasarımcısı ile konuşacak mıyım?

Web sitesi tasarımı ortak bir çaba ürünü olmalıdır. Profesyonel bir Web tasarım şirketi seçerken, Web tasarımcısı ile bire bir etkileşim seçeneğine sahip olduğunuzdan emin olun; böylece giriş sağlayabilir ve düzeltme talep edebilirsiniz.

Profesyonel bir Web tasarım şirketi seçmek, zorlayıcı bir süreç olmak zorunda değildir. Adayları düşünürken, işiniz için kimin web tasarımı tasarlayacağınıza karar vermeden önce bu önemli soruları yanıtladığınızdan emin olun.

 

Yazar Hakkında

admin

%d blogcu bunu beğendi: