Son Makaleler Teknoloji Yaşam

YENİ TEKNOLOJİ KAŞLARINIZI ANALİZ EDEREK DUYGULARINIZI OKUYOR

Tarafından yazılmıştır admin

Basit ve eğlenceli olan bu uygulamayı mutlaka denemelisiniz !

Karşınızdakinin gerçek duygularının ne olduğunu bilmek ister misiniz? Bilimsel son araştırmalar kaşların duyguları gizlemenin ve yüzü gösteren en önemli bölge olduğunu gösteriyor. Nörobilim Profesörü Dr. Javid Sadr Kanada’nın ünlü Lethbridge Üniversitesinde kaşları incelemek için Benefit Cosmetic ile ortak bir çalışma yapmıştır.

Yüz tanımada kaşların rolü adını verdikleri çalışmada, Dr. Sadr’ın takımı yüz ifadesini kapsamlı bir şekilde analiz ederek araştırdı. Yüzü üç kısıma ayırdılar: üst, orta ve alt. Bundan sonra herkes tarafından kabul gören 6 duyguyu incelediler: mutluluk, hüzün, öfke, korku, tiksinti ve sürpriz. Dikkat çekici bir şekilde, kaşları içeren yüzün üst bölümünün her birinde önemli bir rol oynadığını fark ettiler.

41 ülkede 2.100 insanla oluşturulan Brow Brand Worldwide ile Dr. Sadr’ın bilimsel kaş uzmanlığı birleştirilerek kaş çevirmeni (Benefit Brow Translator) oluşturulmuş olundu. Siz de yüz tanıma analizini ve makine öğrenme yöntemini kullanarak kaşlarınızın en içteki duygularınız hakkında gerçekten ne söylediklerini ortaya çıkarabilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar gibi siz de otomatik Türkçe dilde sizi karşılayan sitede kaşlarınızın gerçekten ne ifade ettiğini öğrenmek için bir fotoğraf çekebilir veya yükleyebilirsiniz. Kullanıcıların sonuçlarını indirmek ve hashtag #benefitbrows kullanarak sosyal medyada paylaşmak da kolaylaştırılmıştır. Hemen denemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 Kaşlar Çözüldü !

  1. Siteye gidin (benefitbrowtranslator.com)
  2. Fotoğraf çekin veya fotoğraf yükleyin
  3. Yüz tanıma analizi, kaşlarınızı şifrelemek için çalışıyor
  4. Benefit Brow Translator, ‘GERÇEK’ duygularınızı ortaya çıkarıyor
  5. Paylaşın ve etiketleyin #benefitbrows

Yazar Hakkında

admin

Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: