Sağlık Son Makaleler Yaşam

ZEYTİNYAĞININ FAYDALARI

Tarafından yazılmıştır admin

Boş bir karna zeytinyağı içmemizi gerektirecek 9 sebep. Boş bir mideye bir çorba kaşığı için ve makalenin sonunda her kadının yararlı bulacağı harika bonusu okumayı kaçırmayın!

Kolonu İyileştirir

9.Zeytinyağı, hücreleri kansere yol açan hasarlardan korur. Aynı zamanda kolonun açıklığını geliştirir ve kabızlıktan kurtulmayı sağlar.

Daha Sağlıklı Cilt, Saç ve Tırnaklara Sahip Olursunuz

8.Zeytinyağı cilt, saç, tırnak ve kemik için faydalıdır. Bunları yumuşatır, onarır, besler, nemlendirir. Tırnak ve saç büyümesini teşvik eder. Bir saç ya da cilt maskesi gibi kullanabilirsiniz ancak dahili olarak alınırsa zeytinyağı daha yararlı olacaktır.

Daha Sağlıklı Karaciğer İçin

7.Karaciğer vücudumuz için çok önemli bir işlev görür,  tüm iç sistemlerimizi temizler. Ancak bazen karaciğeri kendimiz çözmeliyiz, bunu zeytinyağıyla yapabilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için, 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1/3 limonun suyunu bir bardakta karıştırıp için.

Kilo Vermenize Yardımcı Olur

6.Zeytinyağı ,doygunluk hissi verebilen daha sağlıklı bir yağ asidi türü içerir. Tereyağı için en iyi yedektir.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir

5.Zeytinyağındaki yağ asitleri farklı bağışıklık işlevlerinde büyük rol oynamaktadır. Bunların arasında, bağışıklık sisteminin düzenlenmesi ve desteklenmesi ve birçok hastalıkların tedavisi bulunur.

4.2 çeşit kolestrol vardır: LDL (kötü tür) ve HDL (iyi nazik). HDL, LDL’yi atar. Vücudumuzda HDL seviyesini nasıl artırabiliriz? Bir yolu, tahıl, sebze, meyve ve zeytinyağı içeren Akdeniz diyetidir.

İnflamasyonu Azaltır

3.Zeytinyağı, vücuttaki iltihapları azaltmak için ibuprofen gibi çalışır. Araştırmalar, 3 ila 4 çorba kaşığı zeytinyağının bir ibuprofen dozunun% 10’u kadar etkili olduğunu göstermiştir. bu daha doğal bir tedavi yöntemidir.

Kan Şekeri Seviyenizi Kontrol Eder

2.Zeytinyağı, kolestrolü ve kan şekeri seviyesini önemli ölçüde düşürür. Bu, zeytinyağının şeker hastaları ve kardiyovasküler sistemimiz için çok yararlı olduğu anlamına gelir.

Beynin Sağlıklı Çalışmasını Sağlar

1.Zeytinyağı, oksijene ihtiyaç duyan (tüm alımın yaklaşık% 20’si) beynimize yardımcı olur. Aynı zamanda Alzheimer ve zihinsel düşüşü önler, hafızayı artırır ve depresyon riskini azaltır.

Kadınlar İçin Bonus

Göğüslerinizin boyutunu büyütmek ve daha sıkılaştırmak istiyorsanız zeytinyağı faydalı olacaktır. Ancak bunu doğru yapmanız gerekir.  Göğüslerinize dışından başlayıp içe doğru hareket ettirerek 10-15 dakika boyunca dairesel hareketle masaj yapın. Kan akışı hızlanır ve göğüsleriniz yalnızca 30 günde elastikiyet kazanır ve büyür!

Yazar Hakkında

admin

%d blogcu bunu beğendi: